מתכננים חופשת סקי בחורף?

גלישת סקי היא החוויה המושלמת עבור אלפי ספורטאים ונופשים מדי שנה.
העליה ברכבל עם ההתרגשות שהולכת וגדלה, המדרונות הלבנים והאדרנלין שמתפרץ לו הם בין הדברים שמושכים אותנו בכל פעם מחדש אל היופי הנדיר הזה וההנאה שהספורט הזה מספק לנו.

יחד עם זאת, ענף ספורט הסקי הוא אחד מענפי הספורט החובבניים בעל שכיחות הפציעות מהגבוהות ביותר. תנאי מזג האוויר באתרי הסקי מציבים תנאים פיזיים קיצוניים לגולשים, מקשים על הראייה, ומגדילים את הסיכוי לנפילות ופציעות.

משקפי גלישה (Googles) היא אחד האביזרים החשובים ביותר לסקי ולסנובורד.

הסיבה העיקרית היא שהשלג הלבן והבוהק מחזיר אור לקרני השמש, מה שהופך את השמש למסוכנת פי כמה באתרי הגלישה. בנוסף, קרני השמש עלולים לסנוור אותנו ולהקשות עלינו להבחין בבורות, עצים, מדרונות וכו’, מה שעלול להפוך את חווית הגלישה למסוכנת.

משקפי גלישה לסקי או לסנובורד הם הדבר הטוב ביותר והבטוח ביותר להגנה על העיניים ולחוויית גלישה מיטבית. ניתן גם למצוא משקפי שמש עם עדשות ייעודיות לשלג, המתאימות להימצאות באזורים מושלגים בעת טיול למשל.

מה צריך לדעת כדי לקנות קנייה חכמה של משקפי סקי?

 • אוורור
  משקפי סקי חייבים לאפשר מעבר אויר לתוך ומתוך המשקפיים, כדי למנוע הצטברות אדים על העדשה ולאפשר ראייה אופטימלית בעת הגלישה.
 • עדשות כפולות
  משקפות בעלות עדשות כפולות (שתי עדשות כמעט צמודות עם חלל ביניהן) מעניקות בידוד טוב מהקור החיצוני ומונעת הצטברות אדים.
 • הגנה מהשמש

  משקפת לסקי חייבת להעניק סינון מלא של קרני השמש החזקות שמוחזרות מהשלג וצריכה לספק 100% הגנה מפני קרינה אולטרה סגולית. הדבר נכון אגב גם כאשר מעונן והשמש לא נראית בשמים. עדיין יש קרינה.

 • עדשות מקטבות
  עדשות מקטבות (פולארויד) מונעות סינוור, מסננות טוב יותר את הקרינה החזקה וכן משפרות את הראות. בנוסף קיימים פילטרים ייעודיים לשלג שעוזרים לראות את הגבשושיות והשינויים בפני הקרקע.
 • התאמה לקסדה

  חשוב לשים לב שיש התאמה בין המשקפת לקסדה. משקפת גלישה שצמודה מידי לקסדה מביאה לאידוי פנימי ועלולה לגרום למיסוך ברגעים קריטיים.

 • אחיזה
  כדאי לוודא שישנן נקודות גומי או סיליקון על הרצועה של המשקפת שימנעו החלקה של הרצועה מאחורי הקסדה.

תיקון אופטי – ישנם מגוון פתרונות למי שזקוק לתיקון ראיה, החל מעדשות מגע, התקן אופטי מיוחד שמתלבש על המשקפת וכלה בעדשות עם מרשם למשקפיים המיועדים לראייה בשלג.

משקפת סקי מעניקה כיסוי נרחב יותר מהרוח, מהקור ומהרטיבות, ולכן גם מחממת יותר ומתאימה למזג אויר קר. המשקפת גם מתאימה יותר למי שגולש עם קסדה, משום שהיא מספקת אחיזה טובה יותר. במזג אויר שמשי יש שמעדיפים את המשקפיים. גם המשקפת וגם המשקפיים מאפשרים שילוב של תיקון אופטי למי שזקוק לו.

יש לכם שאלה?
זקוקים לבדיקת ראיה והתאמת משקפי סקי?

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע  אודות משקפי סקי, משקפי סנובורד ופתרונות אופטיים עבורם!

אנחנו כאן לכל שאלה