כשחושבים על פעילות ימית, הדבר הראשון שאותו אנו רואים בדמיוננו, זה את השמש והים. בפעילות ימית ספורטיבית או חובבנית, כמו למשל שייט, חתירה בקיאקים, גלישת רוח או גלים, סאפ או אפילו קייט סרף, אנחנו רוצים קודם כל, להגן על העיניים מפני קרינת השמש, וגם מפני המלח של הים. אז לאוהבי ומכורי הים חשוב להתאים את משקפי השמש הייעודיים לפעילות מסוג זה.

על מה לשים דגש כשבוחרים משקפיים לפעילות ימית?

  • המסגרת חייבת להיות עשויה מחומרים גמישים ועמידים, כדי שלא תישבר ותזיק לעיניים במקרה של מכה או נפילה. חשוב לדעת שיש אחריות מפני שבר לכל החיים.
  • חשוב לבחור במסגרת שיש אפשרות “להלביש” עליה שרוך שמצמיד את המשקפים לפנים ומאפשר ליהנות מהגנה מלאה לעיניים בכל זמן הפעילות. יחד עם זאת, בים סוער עם גלים גבוהים, הסיכוי לנפילת המשקפיים למים גבוה, ולכן עדיף לוותר ולא להרכיב משקפיים בעת הפעילות עצמה, אלא לפני ואחרי.
  • עדשות למשקפים המיועדות לפעילות ימית צריכים לספק 100% הגנה מפני קרינה אולטרה סגולית הנגרמת מהשמש הישראלית שזורחת כמעט בכל ימות השנה.
  • עדשות למשקפיים המיועדים לפעילות ימית מאופיינות בטכנולוגיה של הפרדת צבעים, כך שמגבירות את ניגודיות הצבעים והעומקים בים ומספקות ראייה אופטימלית התורמת משמעותית להגברת הביטחון שלנו בים ושיפור הביצועים.
  • כדאי להעדיף עדשות פולרואיד המומלצות במיוחד בסביבה ימית כי הן מפחיתות את הסנוור שנוצר מקרני השמש הפוגעות וחוזרות מהמים וגורמות לאי נוחות ועייפות.

יש לכם שאלה?
זקוקים לבדיקת ראיה והתאמת משקפי שמש אופטיים לפעילות הימית שלכם?

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע אודות משקפים לפעילות ימית.

אנחנו כאן לכל שאלה