עדשות מגע

עדשות מגע יכולות לשפר את חיינו בצורה משמעותית. זהו פתרון מצוין שבא לתת אופציה נוספת ויעילה למרכיבי משקפיים.

הטכנולוגיה והחדשנות בעולם עדשות המגע מאפשרות פתרונות אופטיים לכל אדם עם לקות ראיה, החל מילדים צעירים וכלה באנשים מבוגרים ויכולות להתאים כמעט לכל סוג של לקות ראייה. ישנם סוגים שונים ורבים של עדשות מגע, ועל-מנת לבצע את ההתאמה האישית הטובה ביותר לצרכים האישיים והפרמטרים הרפואיים של כל אחד, יש צורך בבדיקת ראיה של אופטומטריסט מוסמך, מומחה ומנוסה.

ההתאמה תלויה לא רק בצרכי התיקון של הראייה אלא גם בהתאמה לאורח החיים שלכם.

אז הנה כמה מילים על סוגי עדשות המגע שאנו מתמחים בהם:

עדשות מגע יומיות

עדשות מגע יומיות הן עדשות שמרכיבים מידי יום, או מדי פעם למשך מספר שעות ביום (מספר השעות האפשרי להרכבה תלוי בסוג העדשה)

למה זה טוב?

הן חוסכות לנו תחזוקה וניקיון. אחרי הרכבת העדשות במשך כמה שעות ביום, מסירים וזורקים. השימוש בעדשות אלו מתאים לאורח חיים האינטנסיבי שלנו.
מינימום התעסקות – מקסימום יעילות.
כמו כן, החלפת עדשות על בסיס יומיומי מונעת זיהומים ומאפשרת בטיחות גבוהה יותר מפני דלקות.

למי זה מתאים?

עדשות מגע יומיות מתאימות לאנשים המרכיבים משקפיים בחיי היומיום מידי פעם רוצים לראות ולהראות ללא משקפיים. שימוש חד פעמי לאירועים או סתם כדי להתאוורר במראה שונה : )
עדשות יומיות מתאימות במיוחד לספורטאים חובבים ומקצוענים בכל ענפי הספורט (כולל שחיה!)
עדשות מגע יומיות מתאימות מאד גם לילדים ובני נוער שלא תמיד מרגישים נוח להרכיב משקפיים, ומספקות להם פתרון מעולה. מחקרים מראים כי ילדים ובני נוער מסתגלים במהירות להרכבת ושימוש בעדשות מגע וכן כי הביטחון העצמי שלהם באשר למראה חיצוני עולה.

עדשות מגע מולטיפוקל (רב מוקדיות)

עדשות מגע מולטיפוקל הן פתרון אידיאלי למי שראייתו מתחילה להידרדר. עדשות המגע נותנות מענה מושלם לאנשים שזקוקים לפתרון לקריאה מקרוב וגם לראייה מרחוק.
החל מגיל 40 מתחילה הידרדרות בראייה מקרוב. מדובר בתופעה שנקראת פרסביופיה, הידועה בעברית כ"זוקן ראייה". הדבר נובע מירידה בגמישות עדשת העין.
התאמה של עדשות המגע מולטיפוקליות מורכבת יותר מעדשות המגע האחרות וחייבת לקחת בחשבון, מלבד תיקון הראיה, גם את צרכיו ועיסוקו של המשתמש.

האתגר בהתאמת עדשות מגע מולטיפוקל הוא בהרחבת אזורי הראייה השונים, צמצום העיוותים ושמירה על סימטריה במבט לצדדים ובהתכנסות העיניים.
ההסתגלות לעדשות מגע מולטיפוקליות היא לעיתים מאתגרת יותר עד שלומדים לאזן את הראייה ומנח הראש, אבל מניסיון שלנו, זה לגמרי שווה את המאמץ ומשפר את איכות החיים באופן משמעותי!

למה זה טוב?

כי עדשות אלו מאפשרות ראיה מצוינת לטווח קרוב, רחוק וטווחי ביניים.
ולמרות שמדובר בהתאמה מורכבת יותר אשר דורשת התאמה מושלמת למבנה העין וליכולות הראיה השונות, בשימוש נכון נקבל ראיה נוחה לכל הטווחים ללא צורך בהחלפת משקפיים.

למי זה מתאים?

לכל מי שעבר את גיל ה40, וזקוק לפתרון ראיה רב מוקדי ולמי שרוצה לגוון מידי פעם ולהתאוורר ממשקפיים : )
עדשות מגע מולטיפוקליות מהוות גם פתרון מעולה לספורטאים בכל ענפי הספורט.
אם אתם עוסקים בפעילות גופנית כלשהי, שמצריכה ראייה למרחק ובו זמנית גם ראייה לקרוב, כמו ברכיבת אופניים, או ריצה (רוצים לראות היטב את הדרך וגם להביט בשעון) – סביר להניח שתאהבו את התחושה המשחררת של עדשות המגע.
הן לא יכולות להירטב או להתלכלך, הן לא מתמלאות אדים או מתכסות בטיפות גשם והן מעניקות שדה ראיה מקסימלי.

עדשות מגע לשינה בלילה לתיקון הראיה ביום

עדשות המגע הללו מתאימות רק במקרים מסוימים של לקות ראיה. בדרך כלל לאנשים קצרי רואי שהמספר שלהם בעיניים הוא עד 4.00- וללא צילינדר. כמו כן, עדשות אלו מתאימות אך ורק לאנשים שהקרנית שלהם תקינה וללא מחלות עיניים.
העדשות מתאימות גם לבני נוער ועד בכלל, בכפוף לבדיקת ראיה מקיפה. מעולה לספורטאים והיתרון הגדול הוא בכך, שגם מתקיים תיקון ראיה במהלך הלילה, וגם נמנעת התדרדרות הראיה, במיוחד במצבים בהם קיימת גנטיקה של הורים עם מספרים גבוהים.

אנו מבצעים מיפוי ראשוני על מנת לקבוע אם טיפול מסוג כזה יכול להתאים ללקוח, ואם כן, אנו מבצעים בדיקת התאמה מעמיקה וכמובן מעקב צמוד לאורך זמן, עד ש”נכנסים” למסלול.
לקוחות שלנו מדווחים על הצלחה והתלהבות רבה, ונהנים מהאפשרות שנפתחה בפניהם לראות מצוין במהלך היום ללא כל צורך במשקפיים או בעדשות מגע.

עדשות מגע המונעות התדרדרות של קוצר הראיה

בעולם המערבי, ענין המסכים רלוונטי לכל העיניים…
מגיל מאוד צעיר נחשפים שעות ארוכות למסך מחשב, סמארטפון או טלויזיה. מחקרים מראים באופן גורף כי חשיפה זו מעלה את תופעת קוצר הראיה משמעותית. שילוב של הגנטיקה והשימוש הנרחב במסכים גרם לעליה משמעותית במיופיה (קוצר הראיה)

מדובר בעדשות מגע יומיות המותאמות לילדים מגיל 8 עד גיל 18, שמאטות את קצב התדרדרות הראיה. ילדים ובני נוער שמשתמשים בעדשות אלו מדווחים על נוחות רבה, ובמעקב שאנו עורכים לאורך שנים, עדשות אלו יעילות ומוכחות כמאטות את המיופיה.

אנחנו כאן לכל שאלה