רואים תוצאות- איך לבחור משקפי שמש לפעילות ספורטיבית

בין אתם רוכבים על אופניים בשטח או בכביש, רצים, או גולשים – משקפי השמש הם פריט חיוני שאסור לוותר עליו. בין אתם עוסקים בספורט כתחביב, או מתחרים באופן מקצועי, יש כמה דגשים שחייבים לשים אליהם לב כשבוחרים משקפים לפעילות גופנית.

בפעילויות ספורט מאומצות או תחרותיות יש צורך בראייה חדה במיוחד, וכן בתכונות ראייה משופרות כמו התמקדות, יכולת מעקב אחרי גופים מהירים, ראיית ניגודים גבוהה ועוד.
כשאנו ניגשים לבחור משקפיים לפעילות ספורט יש כמה גורמים שחשוב לשים אליהם לב:

1. אוורור – כדי למנוע מצב בו באמצע הפעילות המשקפיים מתמלאים אדים עקב החום הנפלט מהגוף, חשוב לבחור מסגרת שצורתה מאפשרת כניסת ויציאת אויר. משקפיים המתכסים באדים באמצע פעילות גופנית יכולים לגרום לתאונות ופציעות.
2. אחיזה – משקפיים שלא אוחזים היטב את הפנים יחליקו במגע עם הזיעה ויפריעו באמצע הפעילות הגופנית. חשוב לשים לב שגשר האף יושב היטב, וכי הידיות מחזיקות היטב את צידי הראש. ניתן להוסיף גם גומי מאחור שיימנע תזוזות או נפילות.
3. חומר – בעיסוק בספורט חשוב לבחור משקפיים מחומר גמיש, כך שלא יישבר גם בעת פגיעה באזור העיניים, או כתוצאה מנפילה.
4. הגנה מהשמש – ספורטאים שנמצאים בשמש שעות ארוכות זקוקים להגנה מירבית על העיניים מפני סנוור ומפני קרינת השמש. מומלץ לבחור בעדשות POLERIZED מקטבות, המעניקות 100% סינון מקרני UV מזיקות, ויעילות במיוחד במניעת סנוור.
5. הגנה על העיניים – בחרו משקפיים עם עדשה רחבה להגנה מפני אבק. הקפידו לבחור עדשה חזקה ועמידה, שלא תשבר בעת מפגש עם אובייקטים כשאתם נעים במהירות רבה.
6. ניגודיות – ניגודיות העדשה מדגישה צבעים מסויימים, מאפשרת ראיה חדה יותר, ועל ידי כך גם מאפשרת להגיב מהר יותר לאובייקטים בסביבת הפעילות.
7. עדשה כהה / בהירה – לשעה בה מתבצעת הפעילות הגופנית חשיבות רבה בבחירת צבע העדשה. עבור אלו המבצעים פעילות בשעות בהן השמש חלשה (לפני הזריחה, או אחרי השקיעה) מומלץ לבחור עדשות בהירות. מי שמבצע פעילות באמצע היום כדאי שייבחר עדשות כהות שימנעו סינוור מהשמש החזקה. ישנן עדשות פוטוכרומיות המסתגלות לתנאי אור משתנים אשר יתאימו למי שמבצע פעילות בשעות שונות של היום וצריך פתרון מתאים.
8. מותג – כיום השוק רווי במשקפיים המיוצרים בסין, שאינם עומדים בתקן ולא מספקים את ההגנה הנדרשת לעין. כמו שלא הייתם רצים עם נעליים שאינן מספקות תמיכה לרגל, כך אל תתפתו לזיופים של משקפיים זולים. וודאו כי המשקפיים הם של מותג מוכר וידוע, רצוי כזה המתמחה בספורט.

הקפידו להתייעץ עם אופטומטריסט המתמחה במשקפי שמש לספורט.

פעילות מהנה 🙂

אנחנו כאן לכל שאלה