משקפיים במים – פתרונות לתיקון הראיה במים


מותר להיכנס עם עדשות מגע לבריכה? אפשר לצלול עם משקפי ראיה?
אילו פתרונות קיימים למי שזקוק לתיקון ראיה בים או בבריכה

מה הבעיה בהרכבת משקפים במים?
אם תנסו להיכנס עם משקפים למים תגלו במהרה כי מדובר במשימה מאתגרת במיוחד. העדשות מתמלאות בטיפות מים המקשות על הראיה, וכל פעולה כמו צלילה או שחיה עלולה לגרום לנפילת ולאיבוד המשקפים.
הקושי של אנשים הסובלים מקוצר ראייה עם מרשמים גדולים מתחיל כבר בדרך למים… בגלל שאי אפשר להכנס עם משקפי ראיה למים, אפילו ההליכה מאזור הישיבה לתוך המים עשויה להיות מאתגרת. קוצר הראיה עלול להפריע במצבים בהם רוצים לראות את הילדים מתרחצים מרחוק, או להשגיח על הציוד שנשאר על החוף.

אז מה אפשר לעשות?
בחנויות אופטיקה מתמחות ניתן למצוא כיום משקפי ומשקפות צלילה עם עדשה ייחודית, הכוללת בתוכה תיקון ראייה. כלפי חוץ המשקפת תראה רגילה לחלוטין, אולם העדשה המותאמת אישית, תאפשר למרכיב ליהנות מחוויית ראייה מיטבית. מומלץ לבחור אופטומטריסט שידע לאתר ולברר את הצרכים השונים של הפעילות ויוכל לתת בסופו של דבר מענה מדויק לכל סוג של פעילות.

במה שונה עדשה למשקפי צלילה מעדשת משקפי ראיה?
עדשות ראייה עשויות לרוב מפלסטיק, המקטין את סכנת השבירה ואת המשקל. לעומתן, עדשות במשקפות צלילה נדרשות לעמוד בלחצים תת ימיים ועל כן עשויות מזכוכית מחוסנת, המשלבת בתוכה את תיקון הראייה הנדרש.

אפשר להיכנס עם עדשות מגע למים?
אפשר להיכנס עם עדשות ראיה למים, לבריכה או לים. אך יש לקחת בחשבון מספר דברים:
– העדשה יכולה להחליק החוצה במגע עם המים וללכת לאיבוד.
– העדשה סופחת לתוכה משקעים וזיהומים הנמצאים במי הבריכה או הים. לכן חשוב ביותר להסיר העדשות מיד בתום הפעילות המים ולחטא את העדשות בחומר ייעודי או להחליפן.
בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם אופטומטריסט מומחה שיאתר את הצרכים המדויקים וימליץ על הפתרון הנוח ביותר עבור המרשם ואופן השימוש הפרטני לכל אחד.

שחיה מהנה

אנחנו כאן לכל שאלה