לגזור ולשמור – טיפים לשמירה על המשקפיים


משקפים לא נועדו להחזיק לנצח ורוב הסיכויים שתצטרכו להחליף אותם כל כמה שנים (אפילו לפני אם יש צורך בתיקון ראיה). אך ישנם כמה כללי שימוש ואחסון, שהקפדה עליהם תאפשר להאריך את חיי המשקפים ולהגן עליהם מפני נזקים:

ניקיון
רצוי מידי פעם לנקות את המשקפים מלכלוכים ואבק המצטברים עליהם ועלולים לפגוע בעדשה או במסגרת. את עדשות המשקפים מומלץ לנקות עם ספריי ייעודי שאפשר למצוא בכל חנות אופטיקה ומטלית רכה. את מסגרת המשקפים והאפונים רצוי לשטוף מעת לעת במים פושרים עם מעט סבון כלים, ולייבש היטב עם מטלית רכה (עם עדיפות למטלית מיקרופייבר).

אחסון
בכל זמן שלא מרכיבים את המשקפים, מומלץ לשמור אותם בנרתיק ייעודי, עם ריפוד בחלקו הפנימי כדי להגן על המשקפים גם כשהם בתוך התיק. רצוי להמנע מהשארת המשקפיים במקומות חמים וחשופים לשמש כמו על אדן החלון, או בתוך מכונית. החום הרב עלול להזיק למסגרת, במיוחד אם היא עשויות פלסטיק.

הסרת משקפים
מורידים את המשקפים מהפנים? עשו לעצמכם הרגל והשתמשו בשתי הידיים, כדי למנוע מהם להתעקם או ליפול. את המשקפים יש להניח על המוטות ולא על העדשות, ובכל מקרה כדאי להמנע מההרגל המגונה של לשים את המשקפים על הראש, משום שזה מרחיב את המסגרת ועלול לגרום למשקפים להחליק מהפנים.

תחזוקה
מומלץ לפחות פעם בשנה לגשת לחנות אופטיקה כדי לחזק את הברגים שעל המוטות, ולוודא שהאפונים יושבים היטב על האף. השירות ניתן ברוב המקרים ללא תשלום ולוקח 2 דקות. ניתן אף לרכוש ערכה קטנה של מברגים ולעשות זאת עצמאית.

אנחנו כאן לכל שאלה